Aksident hekurudhor në Danimarkë, humbin jetën 6 persona

Të paktën 6 persona kanë humbur jetën këtë të mërkurë, si pasojë e një aksidenti hekurudhor të ndodhur në Danimarkë.

Mediat ndërkombëtare raportojnë se treni është përplasur në urën që lidh ishujt e Zelandës dhe Funen, transmeton Vizion Plus.

Nuk dihet ende shkaku i aksidentit, por mediat bëjnë me dije se një tren pasagjerësh goditi një tren mallrash, që ecte në drejtim të kundërt, duke e detyruar atë të frenojë papritur.