Aksident trafiku në Shkup, lëndohet rëndë shoferi i veturës

Më 06.01.2019 në ora 12.45 është lajmëruar në polici se në rrugën regjionale Shkup-HEC Kozjak, në eterin e fshatit Varvara, vetura e tipit “Golf” me targa nga Shkupi e drejtuar nga D.K.(54) nga Shkupi ka dal nga rruga dhe është rrotulluar, transmeton Almakos.

D.K. me veturën e Ndihmës së shpejtë është dërguar në Kompleksin e klinikave “Nënë Tereza” ku iu janë konstatuar lëndime të rënda.

Është kryer kontroll në vendin e ngjarjes nga ana e SPB Shkup.