Ali Ahmeti nesër në Shkup, Drenas, dhe më pas shkon në Thumanë dhe Durrës takohet me të prekurit nga tërmeti

Kryetari Ahmeti bashkë me kolegë, drejtues të institucioneve dhe bashkëpunëtorë, nesër, e enjte 28 nëntor 2019, me fillim në ora 09:45, do të bënë homazhe pranë permendores së Skenderbeut në sheshin Skenderbeu në Shkup.

Më pas do të marrë pjesë në zbulimin e përmendorerve të Shaban, Hamzë dhe Adem Jashari në Drenas dhe pastaj do të niset për Thumanë dhe Durrës për tu takuar me qytetarët e prekur nga tërmeti në Shqipëri.