Bujar Osmani:”Me urtësinë e Liderit Ahmeti,2018 u bë vit i integrimit!

Sot në Aleksander Pallas në Shkup nën përkujdesjen e kryetarit të Bdi-së Ali Ahmeti u organizua pritja e fundvitit,njofton infoAlb.

Zv.kryeministri Bujar Osmani pas mbarimit te këtij evenimenti ështe shprehur i kënaqur për të ariturat e BDI-së,dhe optimist për sfidat e të ardhmes!

Ja postimi i tij i plotë në profilin e tij në fb:

“Me mund jovetiak, me përkushtim, por edhe me urtësi të liderit Ali Ahmeti, arritëm 2018 ta bëjmë vit të integrimit si në plan të brendshëm, por edhe atë të jashtëm. Tani kur i rregullojmë përshtypjet, kur tërheqim linjë, me bindje të plotë mund të porosisim – viti 2019 do të jet vit i Bashkimit Demokratik për Integrim!