Edhe Zaevi edhe Mickoski presin fitore bindëse më 15 korrik

Presim fitore bindëse zgjedhore, duke fituar shumicë parlamentare prej mbi 61 deputetësh me çka do të mund të formohet Qeveri pa kushte, tha kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev në duelin e sontëm televiziv me kreun e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në TVM.

Mickoski gjithashtu beson në një fitore zgjedhore, por thotë se nuk dëshiron të flasë tani për shifra. Ai pret që VMRO-DPMNE të marrë mbështetje bindëse nga qytetarët dhe ta mposhtë LSDM-në më 15 korrik.