Interi sa shumë dështime në bankë në nëntë vite: Pas largimit të Mourinhos, kanë dështuar 11 trajnerë

MONACO - AUGUST 27: Rafael Benitez (c) the Inter coach consoles Marco Materazzi (l) as Diego Milito (r) looks dejected after Inter's 0-2 defeat during the UEFA Super Cup match between Inter Milan and Atletico Madrid at Louis II Stadium on August 27, 2010 in Monaco, Monaco. (Photo by Michael Steele/Getty Images)

Viti 2019 nuk ka filluar mirë për Interin. Zero fitore në kampionat, zero gola të shënuar, eliminimi nga Kupa e Italisë në çerekfinale dhe shumë lojtarë që duan largimin me Ivan Perisic, Matia Vecino e Mirandan dhe Mauro Icardin që mbetet në mes për rinovimin.

Të gjitha këtyre lajmeve të këqija iu shtohet edhe kresa e tifozëve  për shkarkimin e Luciano Spallettit.

Interi me drejtorin sportiv Beppe Marotta, ia ka rikonfirmuar besimin trajnerit, por nën hijen e tij mbetet emri i Antonio Contes.