Kombëtarja e Anglisë zbarkon në aeroportin “Adem Jashari” në Prishtinë,ju bëhet pritje madhështore

Kombëtarja e Anglisë ka arritur në Prishtinë.

Lojtarët e Kombëtares së Anglisë kanë zbarkuar në aeroportin “Adem Jashari”, në Prishtinë, një ditë para ndeshjes që do ta luajnë kundër Kosovës.

Anglia do të jetë mysafire e Kosovës në kuadër të kualifikueseve për Euro 2020, në një ndeshje prestigji, pasi tashmë dy kombëtaret kanë mësuar fatin e tyre.

Qytetarët e Kosovës kanë organizuar një pritje madhështore për lojtarët anglezë, të cilët veçse kanë zbritur në Prishtinë.

Lojtarët dhe stafi i kombëtares së Anglisë tashmë kanë marrë rrugë për t’u akomoduar në hotel.