Kush është ‘Gjysma e zemrës’ e Visar Shabanit?

Me muzikë ka nisur të meret që para 6 viteve, Visar Shabani ka marrë pjesë në shumë koncere dhe ahengje të ndryshme familjare si në Kosovë ashtu edhe në diasporë, ndërkohë që ky projekt është i dyti me rradhë kurse të parin e kishte titulluar ‘Helm’, me tekst dhe muzikë nga Kreshnik Avdiu dhe miksim e masterizim prej Artirec Studio. Kënga e tij e dytë titullohet ‘Gjysma e zemrës’ me tekst dhe muzikë nga Endrit Hamdiu kurse orkestrim nga Kushtrim Gashi derisa klipi është realizuar nga Arlind Sylaj dhe është publikuar në platformën më të madhe shqiptare në internet ArkivaShqip.