Ky është 18 vjeçari që humbi jetën! (FOTO)

Një 18’vjeçar nga Prishtina ka vd ekur gjatë mbrëmjes së djeshme si pasojë e një aks identi trafiku që ka ndodhur në qytetin Waldburg në Baden-Wurttemberg të Gjermanisë.

Lajmin e ka konfirmuar policia gjermane për mediet e këtij vendi ku bëhet e ditur se vik tima me inicialet B.R. ka vdekur në vend ndërsa katër persona të tjerë janë lënduar rëndë dhe janë dërguar në urgjencë. Mediet gjermane raportojnë se në këtë aks ident kanë qenë të përfshira dy automjete ku vetura e 18’vjeçarit kishte hyrë në kahjen e kundërt të rrugës duke u përplasur me veturën tjetër brenda të cilës ishin dy fëmijë dhe dy prindërit. Mësohet se gjendja e fëmijëve të cilët ishin të përfshirë në këtë aks ident është e rëndë. Ndërsa lajmi është bërë i ditur gjatë mëngjesit të sotëm ku policia gjermane ka njoftuar se të dielën mbrëma ndodhi ky rast dhe rruga ka mbetur e bllokuar deri në orën 21 e 15 midis Waldburg dhe Badstuben.