“Malli” Super projekti muzikor nga Mimoza Kryeziu (Video)

Fal zërit të kristalt si diamant Mimoza Kryeziu qdo këngë e shëndrro në hit. Sa herë bëhet fjal për muziken popullore emri i saj është ndër më të kerkuarit. Kënga e re nga Mimoza Kryeziu mban titullin “Malli” këngë kjo e zhandrit balad , për tekstin e këngës është përkujdesur Besim Bunjaku, për muziken Beni Baksi ndërsa për regjin Blerdi Malushi. Kënga “Malli” shoqërohet nga një videoklip shumë cilsor shoqëruar nga një tekst shumë i veqant që bënë të mundur që qdo tingull muzikor të përciell emocione tek ndëgjuesit . Kënga “Malli” premieren ekskluzive e ka pas në kanalin më të madhë muzikor shqiptar, në ArkivaShqip kanal ky me mbi 3,5 miljon subscribers. Përndryshe Mimoza Kryeziu është shumë aktive me koncerte ne trojet shqiptare dhe Diaspor.