Mot i ftohtë dhe acar ka kapluar Maqedoninë

Moti sot në Maqedoni këtë mëngjes ka kapluar i ftohti dhe ngricat, temperaturat e mëngjesit kanë arritur deri në -10 derisa nuk priten ndryshime të mëdha gjatë ditës, temperaturat e ditës pritët të arrijnë deri në -3.