Mot i ftohtë dhe me reshje bore, temperaturat deri në -1 gradë

Pas reshjeve intenzive të borës që ka kapluar rajonin dhe Maqedoninë, temperaturat sot pak sa do të zbuten në krahasim me ditët tjera. Sot në mëngjes temperatura minimale do të jetë deri në minus 1 gradë celsius, ndërsa gjatë ditën pritet që të arrijnë deri në 2 gradë celsius. Ftohti polar do të rikthehet gjatë orëve të mbrëmjes ku pritet temperaturat të arrijnë deri në -10 gradë celsius.