Mot i ftohtë me reshje të shiut

Moti sot në do të jetë i ftohtë me vranësira dhe reshje të shiut, sidomos në pjesën perëndimore të vendit. Gjithashtu do të shoqërohet me erë të fortë veriore gjatë pasdites.
Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -6 deri 2 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 5 deri 7 gradë celcius.