Moti sot në Maqedoni

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe vranësira mesatare, ndërsa do të fryjë edhe erë mesatare nga drejtimi perëndimor.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -7 deri -3 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej -3 deri 4 gradë celcius në disa vende.

Gjatë ditëve të ardhshme parashihet që moti të jetë i ngjashëm me diell dhe vranësira mesatare, ndërsa në lugina do të ketë kushte për paraqitje

të mjegullës