Moti sot në Maqedoni

Sot në Maqedoni gjatë ditës parashihet të kemi mot me diell dhe i kthjellët.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 1 deri 5 gradë, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 7 deri 11 grad celcius.

Në Shkup do të mbajë mot i kthjellët dhe me diell. Temperatura do të lëvizë prej 9 deri në 13 gradë Celsius.