Moti sot në Maqedoni

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe vranësira mesatare.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej -4 deri 2 gradë ndërsa ajo e ditës prej 5 deri në 11 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm me temperaturë të mëngjesit -3 gradë ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri 5 gradë Celsius.