Moti sot në Maqedoni

Moti sot do të jetë me vranësira dhe i ftohtë. Nga pjesa veriperëndimore e vendit do të fryjë një erë e lehtë.

Në territorin përgjatë Povardarisë pritet të ketë reshje të shiut, ndërsa pasdite reshjet priten të ulen.

Temperaturat minimale për sot do të arrijë deri në minus 8 gradë celsius, ndërsa temperatura maksimale do të arrijë deri në 7 gradë celsius.