Moti sot në Maqedoni

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe i ftohtë. Gjatë paradites temperaturat në mbarë vendin do të ulet nën zero gradë.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej -18 deri -8 gradë ndërsa ajo e ditës prej -9 deri 2 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm me temperaturë të mëngjesit -11 gradë ndërsa ajo e ditës do të arrijë -1 gradë Celsius.