Moti sot në Maqedoni

Moti sot në Maqedoni gjatë mëngjesit do të jetë me vranësira kurse ngjatë ditës do të ketë shfaqaje të diellit.

Temperature e mëngjesit do të lëvizin nga -2 deri 0 gradë celsius, ndërsa temperatura gjatë ditës së sotme do të arrijë deri 2 gradë celsius për të përfunduar në -6 gradë celsius në orët e vona.

Gjatë ditëve tjera pritet që temperaturat të bien dhe të ketë reshje të borës.