Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Gjithashtu do të fryjë erë e lehtë veriperëndimore. Pasdite do të ketë kushte për reshje të shiut, sidomos në pjesën perëndimore të vendit.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 6 deri 14 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 18 deri 26 gradë celcius.

Gjatë fundjavës moti pritet të jetë stabil, ndërsa reshje të shiut paralajmërohen sërish në fillim të javës tjetër.