Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë kryesisht me vranësira dhe me reshje të shiut.

Temperatura gjatë mëngjesit do të lëvizë nga shtatë deri 14 gradë celsius ndërsa temperatura gjatë ditës nga 11 deri 19 gradë celsius.