Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira dhe reshje të shiut, të cilat në pjesën jugore dhe lindore do të jenë më të dendura.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 2 deri 7 gradë, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 8 deri 15 gradë celcius.

Pritet që edhe gjatë ditëve të ardhshme të vazhdojnë reshjet e shiut, ndërsa stabilizim të motit do të ketë në fund të javës.