Në kuadër të fushatës së presidencialeve, Bexheti viziton Bukoviqin, Çajlanën, Semenishtin dhe Arnaqinë

Në kuadër të fushatës për zgjedhjet presidenciale, kreu i komunës së Sarajit njëherit edhe shef i shtabit komunal Blerim Bexheti sot ka zhvilluar takime të rëndësishme me banorët e disa fshatrave të kësaj ane përfshirë këtu fshatin Bukoviq, Çaljanë, Semenishtë dhe Arnaqi e Epërme.

Me këtë rast, Bexheti nga afër ka folur me banorët e këtyre fshatrave për rëndësinë e zgjedhjes së kandidatit koncensual dhe lëvizjen e proceseve proeuropiane përpara, si ide e hapur nga Bashkimi Demokratik për Integrim.

Fsh. Bukoviq si çdo her mikpritës i politikës së Ali Ahmetit dhe Blerim Bexhetit.

Çajlana dhe Semenishti pritën shefin e Shtabit dhe Kryetarin e Komunës së Sarajit për të vazhduar kampanjën e konsensualitetit të Stevo Pendarovskit!

Dhe për fund takim vizituam dhe Arnaqin e Epërme.

Gepostet von Blerim Bexheti am Samstag, 13. April 2019