Nikko ylli i ri i muzikës që merr milionat nga “Tango”

Në industrinë e muzikës moderne shqiptare, ka shpërthyer një emër i ri, një artist “cool”, i quajtur Nikko.

Nikko, ka lindur në Gjilan, por jeton dhe vepron në Suedi.

Ai nisi të merret me muzikë qysh në moshë të hershme, por vetën në vitin 2020 sjelli projektin e parë me titull “Sjena Shok” në bashkëpunim me Adolin. Më pas erdhi bashkëpunimi me Kevin Edmond në këngën “Suave”.

Tutje Nikko vjen me “E Pa Fat” dhe këtë vit ai lansoj videoklipin e këngës “C’est La Vie” bashkë me Goodboylili.

Nikko është frymë ndryshe në tregun aktual dhe kënga e tij e fundit me titull “Tango” e ka dëshmuar fuqishëm këtë fakt.

“Tango” ka kapur milionshin vetëm për pak ditë, duke u bërë një nga projektet e reja më të dëgjuara.

Ja edhe bashkëpunëtorët në projekt: