Oliver Spasovski, kandidat koncenzual për presidentit të shtetit!?

Ministri aktual i punëve të brendshme Oliver Spasovski është kandidati koncenzual për president të shtetit, kështu shkruan Makpress nga burime partiake transmeton Zhurnal.mk

Anketat që i ka bërë LSDM, kanë nxjerë shumë më lartë Spasovskin në kundërkandidim me Stevo Pendarovskin dhe Nikola Dimitrov, dy nga emrat shumë të përfolur për kandidaturën e të parit të vendit.

Ky informacion vjen pasiqë Zaev tha se nuk do të kandidohet për president pasiqë largimi i tij nga posti i kryeministrit do të nxirte në pah edhe pakënaqësitë brend partiake në LSDM.