Pëlqehet nga publiku kënga “Habibi” nga Antonio

Ne fakt po ta perkthesh kete fjale “Habibi ” nga arabishtja dmth e/I dashur, apo dashuri. Qe len te kuptohet se eshte nje kenge dashurie ritmike me motive orientale moderne ku edhe refreni eshte ne gjuhen arabe. Antonio nje kengetar I ri ne skenen muzikore ku hyrjen ne botën e muzikes e filloj me nje kenge te nje zhanri tjeter Pop dhe kenga quhej “Tradhetia”, menjehere ra ne sy stilin I tij pak sa I veqante, me nje stil pak me ndryshe dhe nje ze pak me ndryshe. Ky nuk imiton kengetar por fillon me zerin dhe stilin e vet shperthyes dhe dinamik. Poashtu vihet ré se Antonio bashkpunon me kompozitore dhe tekstshkrues te njohur. Ne kengen e pare tekstin e kenges e ka shkruar mjeshtri Arsim Bunjaku, kurse te dyten Petro Xhori. Kenga eshte nje produksion I “UNIX GROUP ” Dhe videoklipi eshte realizim Francez, me shum mjeshtri. Antonio eshte ne pergaditje te kenges se re e cila nese gjithçka shkon mire pritet te publikohet ne muajin mars ne kanalin me te madh shqiptare ” Arkiva Shqip ‘ me me shum se 2.28 milion ndjekes.

https://youtu.be/_UqG-DkIhk0