Presidenti Thaçi bën homazhe tek varri i ish-presidentit Rugova

Presidenti i vendit Hashim Thaçi, me rastin e 13 vjetorit të vdekjes së ish-presidentit Ibrahim Rugova, ka bërë homazhe tek varri i tij. Ai ka thënë se ish-presidentit Rugova për punën dhe angazhimin e tij i bënë nderime të larta shtetërore.