Rikthimi i fuqishem i Bianca Junzell ne industrin muzikore shqiptare

Ka një zë unik, të jashtëzakonshëm. Me një shikim ‘vrastar’ dhe butësi në interpretim, shoqëruar nga një vokal prej një ylli të vërtet. Bianca Junzell quhet këngëtarja e cili pas rikthimit ka shkëlqyer në industrinë muzikore shqiptare, si një premtim serioz që i bëhet të ardhmes, duke i thënë se profesionalizmi do të jetë i pranishme si në nivelin artistik ashtu dhe atë të paraqitjes skenike. Me zërin e saj të ëmbël e melankolik ka befasuar në secilin interpretim . Kënga e re nga Bianca Junzell mban titullin “Per veti te kam” këngë kjo që premieren ekskluzive e ka psur ne kanalin me te madhë muzikor shqiptar në youtube , në ArkivaShqip kanal ky me 2,9 milion subscribe. Kënga menjëher pas lansimit është vërshuar nga klikimet dhe komentet me nota shum pozitive. Përndryshe Bianca aktualisht është duke punuar me producent nga e gjithe bota, projekti i ri po punohet ne Dubai ndersa pak kohe me pare ka nenshkruar kontrat me një ndër producentet më të njohur Suedez. Ndersa për publikun shqiptar ka vendosur të rikthehet ne vere me nje mega projekt, Endra dhe Bianca meqense kan prejardhje nga Kosova për fansat shqip foles shumë shpejt do ta publikojn dhe një album i cili është duke u punuar në mënyr shumë profesionale. Bianca vjen nga familja e Ashpert Lajqi që jetojn ne New York të Amerikes, dhe është martuar në familjen Junzell në Suedi, ndersa karrieren e saj artistike e ben ndermjet Kosoves dhe Europes duke bashkpunuar me producentet me te spikatur te kohes.

https://youtu.be/soXnx1F4rDI