Shaqiri i bashkohet aksionit humanitar të inicuar nga kreu i Strugës, Merko

Strugë, 3 prill – Jeton Shaqiri, njëherit kandidat për deputet në zonën e V-të zgjedhore sot i është bashkuar aksionit humanitarë për të ndihmuar familjet në nevojë në zonën e Strugës të inicuar nga kreu i kësaj komune, Ramis Merko, ndërkohë që ai bën thirrje tek të tjerët që të bashkohen tek kjo iniciativë.

Me vullnet dhe dëshire për të ndihmuar, sot iu bashkova aksionit humanitar të inicuar nga kryetari z. Ramis Merko. Ndihma dhe takimi me gjithë këto familje në nevojë dhe të moshuar të cilët e kanë të pamundur daljen, na frymëzon dhe motivon për të vazhduar këto iniciativa vullnetare dhe fisnike, për ta bërë më të lehtë betejën me armikun e padukshëm #COVID-19! Gjithmon pranë qytetarëve! Mbështetje dhe solidaritet! Bashkohu edhe ti iniciativës tonë!

Me vullnet dhe dëshire për të ndihmuar, sot iu bashkova aksionit humanitar të inicuar nga kryetari z. Ramis…

Gepostet von Jeton Shaqiri am Freitag, 3. April 2020