Shkup, gjendet trupi i pajetë i një 63-vjeçari

Është gjetur trupi i pa jetë i një 63-vjeçari nga Petroveci, i cili ka qenë i lajmëruar si i zhdukur.

“Më 22.12.2018 rreth orës 14:30 në stacionin policor Gazi Babab, I.B. (36) nga fshati Jurumler-Shkup ka lajmëruar se deri sa po kryente punët në arrat e tija, ka vërejtur një trup të një mashkulli. Nga ana e personit mjekësor është konstatuar se në trupin e pa jetë nuk ka shenja dhune dhe konfirmojnë se bëhet fjalë për R.J. (63) nga fshati Petrovec, ku më herët ka qenë i lajmëruar si i zhdukur”, njoftojnë nga MPB.

Pas urdhrit të prokurorit publik trupi është dërguar për autopsi.