“Slow Down”, super hiti i ri nga YLBER X DILINYER (Video)

Tregu i muzikës sonë çdo ditë e më shumë po pasurohet me emra të rinj që futen në këtë treg të ngjeshur . Një artist i ri që premton shumë në industrinë e muzikës është Ylber Kelmendi . Ylberi sapo ka publikuar projektin e tij më të ri me titull “Slow Down” këngë kjo që vjen e vizualizuar me videoklip. Ylberi për këtë projekt ka bashkëpunuar me një reper nga Amerika Latine.Dyshja këtë këngë ia kanë dedikuar luftës që po zhvillohet në Venezuelë për shkak të gjendjes politike. Ndërsa në videoklip shohim pamje nga Kosova dhe Venezuela, që e bën edhe më të veçantë këtë bashkëpunim. Ndryshe, reperi Dilinyer që ka bashkëpunuar me artistin kosovar, tashmë eshtë në burg, pasi që ushtria ka arrestuar të gjithë këngëtarët teksa po performonin në Caracas..