Tetovë/Ndahet nga jeta Ilir Ajdini, ish ushtar i UÇK-së

Nga një sëmundje e rëndë, sot në orët e hershme të mëngjesit ka ndëruar jetë ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare (UÇK), Ilir Ajdini nga fshati Reçicë e Vogël – Tetovë

Iliri, ka qenë një ndër ushtarët më të rinj dhe më të disciplinuar, ka lindur më 8 shtator të vitit 1982, ai është i martuar dhe baba i dy fëmijëve.

Përchellja për në vendprehje dhe nderimet do të bëhen sot, më 18.12.2018 (e martë) pas namazit të ikindisë në fshatin Reçicë e Vogël – Tetovë.