Theret me thikë i riu shqiptar në Gjermani

Një i ri shqiptar 25 vjeç me origjinë nga Delvina ka gjetur vdekjen në mënyrë tragjike në Gjermani pasi është vrarë me thikë në nga një afrikan.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur pak ditësh,dhe  25-vjeçari  shqiptar i identifikuar është Ridjan Myftari, i cili ishte emigrant prej pak muajsh në Gjermani, kur është goditur nga një shtetas afrikan me thikë.

Bëhet e ditur se i riu nga Delvina ka qenë së bashku me një kushëririn e tij kur janë konfliktuar me afrikanin, i cili ka nxjerrë një thikë dhe ka qëlluar 2 shqiptarët. Kushuriri i Myftarait mësohet se është qëllluar  6 herë me thikë ndërsa i riu vetëm një herë

Njëri prej shqiptarëve është goditur 6 herë me thikë, por fatmirësisht ndodhet jashtë rrezikut, shkruan Report

Por Ridjan Myftari, megjithëse është goditur vetëm 1 herë me thikë, goditja ka qenë fatale për jetën e tij dhe ka ndërruar jetë në vendngjarje.

Ndërkohë, familjarët e të riut shqiptarkanë udhëtuar për në Gjermani dhe pritet që trupi i 25 vjecarit të sillet për t’u varrosur në Rusan të Delvinës.